ANA SAYFA / Hakkımızda

Şirketimizin ortakları 16 yıl süreyle İstanbul'da Keskin Torna Pres Ltd. Şti. adı altında faaliyet göstermiş olup 2009 yılında  kurulan Keskar Vana Metal Makine Ltd. Şti. bünyesinde birleşerek faaliyetlerine Kırıkkale'de devam etme kararı almışlardır.

2009 yılında Kırıkkale Keskin ilçesinde 1600 metrekare kapalı alana kurulan üretim tesisi 2017 yılı itibari ile 4000 metrekareye çıkartılarak vana, ev kullanımı ve tarımsal kullanıma yönelik su sayaçları, ısı sayaçları, ısı istasyonları, tesisat bağlantı malzemeleri ile istek ve ihtiyaçlara uygun özel tasarım ürünlerin üretimine devam etmektedir. Keskar, hammaddenin üretim tesisine girişinden başlayarak ambalajlanıp son kullanıcıya arzına kadar geçen tüm asli süreçlerde kendi kaynakları ve makine parkurundan faydalanmaktadır. Üretimin her aşamasında, tasarımdan hammadde seçimine, üretim bandından paketlemeye kadar tüm detaylarda kalite değişmez bir standarttır. Ana ürün kalitesine ek olarak kullanılan ara mamullerde de kaliteden taviz verilmemektedir.

Firmamız düşük katma değerli yarı mamul üretiminden yüksek katma değerli nihai mamul üretimine geçme hedefi doğrultusunda daima ileri sloganını kendine felsefe edinerek büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürmüştür, kurumsallaşma ve markalaşma yolunda koyduğu hedeflere ulaşmak için emin adımlarla yürüyen firmamız, faaliyetlerini insana ve çevreye saygı ilkeleri çerçevesinde yürüterek bu hassasiyetini ISO9001, ISO 14001 ve OHSAS 18001 Kalite Yönetim sertifikalarıyla belgelendirmiştir, Ayrıca firmamız Turk Patent Enstitüsünden, markalaşma hedefi doğrultusunda Marka Tescil Belgesi'ni ; inovasyon hedefleri doğrultusunda AR-GE birimlerince geliştirdiği ürünlere de Faydalı Model Belgelerini almıştır, ayrıca sayaç sektöründe AR-GE çalışmaları yaparak ürettiği sayaçlara ulusal ve uluslararası dolaşım sağlayan CE MID Tip Onay Belgelerini almıştır.

Keskar gerek kaynakların etkin ve verimli kullanımı gerekse ürün kalitesi ve koşulsuz müşteri memnuniyetini esas alan çözüm odaklı süreç yönetimi ile ürün ve müşteri portföyünü de hızla geliştirmiştir. Pirinç ürünlerimiz MS 58 Standardında, paslanmaz çelik ürünlerimiz ise dış mekanlarda uzun yıllar güvenle kullanılabilecek 304 kalite sertifikalı 1. sınıf hammaddeler kullanılarak titiz işçilikle üretilmekte ve üretimin her safhasında ayrı ayrı kalite kontrol birimleri tarafından kontrolleri yapılmaktadır.

Büyüme ve iş geliştirme sürecinde özkaynak finansmanı kullanılarak, kendi geliştirdiğimiz iş akış modelleri ile gerçekleştirilen AR-GE ve ürün geliştirme projeleri bulunmaktadır.